Nowości
Rejestracja on-line
3806

BIOREMODELING PROFHILO®

BIOREMODELING PROFHILO® czyli przebudowa i przywrócenie utraconych w procesie starzenia parametrów skóry. O tradycyjnej Wolumetrii i Stymulatorów tkankowych różni się:

 • krótkim czasem zabiegu
 • 5 punktów iniekcji.
 • tylko 2 -3 zabiegi
 • nie zmienia rysów i nie powiększa objętości tkanek twarzy

Produkt pozwala na całkowitą odbudowę tkanek zniszczonych procesami starzenia. Pomaga w :

 • fizjologicznym procesie starzenia się tkanek,
 • w obecności zmian we włóknach elastycznych i kolagenie, w zwiotczeniu tkanek
 • w procesie naprawy tkanki skórnej w przypadku trądziku i blizn
 • w przypadku utraty lub zaburzeń tkanki tłuszczowej.

Specjalna technika zabiegu Profhilo® wymaga wstrzyknięcia niewielkich ilości preparatu jedynie w pięciu specjalnie wyselekcjonowanych anatomicznych punktach po obu stronach twarzy. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Lekarz wyznacza punkty na twarzy pacjenta i wolno wstrzykuje preparat, co sprawia, że wstrzyknięcia są prawie bezbolesne. Zmniejsza się również prawdopodobieństwo powstania zasinienia i obrzęku w miejscach ukłuć igły.

W 2016 r BIOREMODELING PROFHILO® otrzymało nagrodę na najbardziej innowacyjny produkt roku.

VOLITE

Juvederm Volite

 

INNOWACYJNY PRODUKT POPRAWIAJĄCY JAKOŚĆ SKÓRY

Zabieg z wykorzystaniem Juvéderm® VOLITE to małoinwazyjny zabieg do iniekcji przeznaczony do poprawy nawilżenia, elastyczności oraz usunięcia drobnych zmarszczek. Efekt utrzymuje się nawet do dziewięciu miesięcy już po jednej sesji*. Produkt Juvéderm® VOLITE, z zastosowaniem opatentowanej technologii VYCROSS®2, sprawia, że skóra staje się gładsza (brak drobnych zmarszczek), bardziej nawilżona i elastyczna. Globalne badania potwierdzają, że kondycja skóry stanowi coraz bardziej istotny problem dla wielu kobiet – 56% z nich twierdzi, że wygląd skóry wpływa na ich zewnętrzne piękno4. Wprowadzenie Juvéderm® VOLITE pozwala na przeprowadzenie jednego zabiegu, którego efekty utrzymują się nawet do dziewięciu miesięcy, eliminując potrzebę wielokrotnego leczenia1.

Dobra jakość skóry

DLACZEGO DOBRA JAKOŚĆ SKÓRY JEST DLA NAS TAK WAŻNA – CO NAM MÓWIĄ BADANIA:

 • Zdrowy wygląd
  Jesteśmy wrażliwi na zmiany zabarwienia skóry/koloryt skóry i łączymy go ze stanem zdrowia, gładką skórę uważając za najzdrowszą6.
 • Młody wygląd
  Poprawa elastyczności, usuwanie drobnych zmarszczek i linii z twarzy kobiety może sprawić, że wydawać się ona będzie młodsza6.
 • Piękny wygląd
  Struktura skóry jest głównym wskaźnikiem piękna, skóra wpływa na atrakcyjność.

Produkt Juvéderm® VOLITE został zaprojektowany do poprawiania jakości skóry; efekty jego działania utrzymują się nawet do dziewięciu miesięcy1. W badaniu klinicznym** wykazano, że produkt Juvéderm® VOLITE ma korzystny wpływ na parametry jakości skóry po jednym, czterech, sześciu i dziewięciu miesiącach. Po jednym miesiącu i jednej serii zabiegów, ponad 96% policzków pacjentek było gładszych (w ocenie badacza), a 91% pacjentek było zadowolonych ze stanu skóry17. Niektóre rezultaty można było zaobserwować także po dziewięciu miesiącach, kiedy to pacjentki zgłaszały, iż nadal dostrzegają istotną poprawę nawilżenia skóry i są zadowolone z jakości swojej skóry.

foto

* Z pominięciem okolicy powiek
** W badaniu klinicznym zastosowano produkt VOLITE B (bez lidokainy), jednak wyniki można wykorzystać także w przypadku produktu VOLITE z lidokainą.
*** Zdjęcie „po” wykonane dwa tygodnie po zabiegu; na obu zdjęciach pacjentka ma nałożony makijaż, oświetlenie bez zmian.

Acnelan

Acnelan to nowa, rewolucyjna metoda leczenia trądziku. Innowacyjny zabieg przeciwtrądzikowy, hiszpańskiej marki Mesoestetic, skutecznie leczy zmiany trądzikowe o różnym pochodzeniu i stopniu zaawansowania. Terapia znosi stan zapalny, a także korzystnie wpływa na leczenie powikłań trądzikowych: niweluje przebarwienia i zmniejsza widoczność blizn. Jest to najbardziej kompleksowa kuracja zewnętrzna lecząca zarówno objawy trądziku, jak i zapobiegająca powstawanie nowych zmian.

Działanie
Innowacyjność polega na zastosowaniu kompleksu czynników aktywnych – eliminujących wszystkie przyczyny objawowe (opatentowany m. Acne complex). W jego skład wchodzi: kwas salicylowy, kwas szikimowy, kwas migdałowy oraz sodium lepargilate. Zwalcza on wszystkie elementy patogenezy trądziku wykazując działanie antyseptyczne i bakteriobójcze, leczy stany zapalne, oczyszcza pory, redukuje ilość i wielkość zaskórników, złuszcza martwy naskórek, reguluje sebum oraz niweluje przebarwienia.

Terapia w gabinecie + kuracja domowa
Pełna terapia składa się z zabiegu gabinetowego oraz uzupełniającej kuracji domowej. Głównym elementem terapii jest zabieg lekarski z użyciem maski, która wraz z kompleksem beksaretinylu silnie oddziałuje na przyczyny trądziku. Profesjonalna terapia składa się z 3 zabiegów powtarzanych co 15-21 dni, w zależności od zaleceń lekarza, który ocenia stopień wrażliwości skóry. W szczególnych przypadkach za zgodą specjalisty można wykonać do 2-3 sesji zabiegowe w ciągu roku.

W pielęgnacji domowej Acnelan podstawą jest stosowanie kremu Acne One, zawierającego m.acne complex oraz substancje o działaniu keratolitycznym, seboregulującym oraz przeciwbakteryjnym.

Przygotowanie do zabiegu

  • w okresie 3 tygodni przed zabiegiem nie wykonywać żadnych zabiegów eksfoliujących (dermabrazja, mikrodermabrazja, złuszczania chemiczne)
  • eksfoliujących (dermabrazja, mikrodermabrazja, złuszczania chemiczne)
  • w okresie 5 dni przed zabiegiem pacjent nie może stosować żadnych substancji aktywnych o działaniu drażniącym; nie należy poddawać się zabiegom depilacji, koloryzacji włosów, trwałej ondulacji itp. Mężczyźni nie powinni golić się min. 24 godziny przed zabiegiem
  • nie należy korzystać z solarium i eksponować skóry na działanie promieniowania słonecznego

Zalecenia po zabiegu

  • przez 48h po zabiegu należy bezwzględnie unikać korzystania z sauny, basenu, ekspozycji na światło słoneczne i na sztuczne źródła światła, a także ekspozycji na ciepło.
  • przez 15 dni po zabiegu nie można poddawać się zabiegom depilacji (żadną metodą).
  • zabiegi z użyciem wypełniaczy oraz tatuaż można wykonać najwcześniej po tygodniu od zakończenia terapii.

Przeciwwskazania

  • ciąża i karmienie piersią,
  • nietolerancja salicylanów,
  • nadwrażliwość lub alergia na którykolwiek składnik preparatu,
  • terapia retinoidami (doustna i zewnętrzna),
  • choroby autoimmunologiczne,
  • stany chorobowe skóry,
  • radioterapia,
  • opryszczka,
  • rany i otarcia naskórka (również w przebiegu trądziku)
  • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne i dermatochirurgiczne,
  • tendencja do powstawania keloidów i blizn hipertroficznych
  • miejsca objęte makijażem permanentnym

 

Elastografia ultrasonograficzna

Prawidłowa diagnostyka raka tarczycy jest niezwykle istotna. Obecnie umożliwia ją dostępna w CMNO elastografia ultrasonograficzna, która skutecznie uzupełnia podstawowe badanie USG.

Elastografia ultrasonograficzna jest techniką dynamiczną, pozwalającą na określenie sztywności danej tkanki, poprzez pomiar stopnia jej odkształcenia pod wpływem zewnętrznego ucisku.

Metoda ta wykorzystuje zjawisko polegające na tym, że pod wpływem ucisku miękkie obszary tkanek odkształcają się łatwiej niż twardsze części. Umożliwia to obiektywne określenie konsystencji tkanki. Zmiany o charakterze złośliwym charakteryzują się zmienionymi właściwościami mechanicznymi tkanki sprawiającymi, że są one sztywniejsze niż zmiany łagodne.

Elastografia znajduje zastosowanie w diagnostyce raka tarczycy, uzupełniając podstawowe badanie ultrasonograficzne. Guzki tarczycy są znaleziskiem bardzo częstym w tarczycy, nawet u 60% badanych osób można wykryć zmiany guzkowe.

Ponieważ obraz USG raka tarczycy może imitować zmianę łagodną i na odwrót, wprowadzono do praktyki oceny ultrasonograficznej guzków tarczycy tzw. predyktory złośliwości. Zalicza się do nich takie cechy jak: mikrozwapnienia, brak otoczki halo, nieregularny kształt, hipoechogeniczność, zwiększony przepływ wewnątrz guzka, stosunek wysokości do szerokości zmiany.

Żadna z tych cech pojedynczo nie wykazuje dostatecznej czułości i swoistości w typowaniu raka. Dopiero zbiór kilku powyższych cech przybliża rozpoznanie i pozwala na typowanie guzka do biopsji cienkoigłowej (BAC).

Elastografia wykazuje bardzo wysoką czułość i swoistość w typowaniu zmian podejrzanych, co w powiązaniu z klasycznym badaniem USG w znaczący sposób uzupełnia arsenał środków diagnostycznych raka tarczycy i oceny guzków tarczycy.

LEAP

Nasze Centrum dołączyło do listy (CKPL) Certyfikowany Konsultant Programu LEAP (Lifestyle Eating And Perfomance).

LEAP to więcej niż dieta – to sposób myślenia o życiu, poznanie siebie i potrzeb swojego ciała. Program, który wychodzi na przeciw problemom osób zmagających się z nadwrażliwością pokarmową.

W Centrum można też już wykonać Test MRT - badanie, którego wysoką skuteczność przy diagnozowaniu nadwrażliwości pokarmowych potwierdziły wyniki próby prowokacyjnej jamy ustnej, testów skórnych i diety eliminacyjnej.

Test MRT – Mediator Release Test – to innowacyjna metoda wykrywania stanów nadwrażliwości pokarmowej z określeniem stopnia reakcji na poszczególne pokarmy. To, co jemy jest dla naszego organizmu obce antygenowo – dlatego układ odpornościowy „interesuje” się naszą dietą. Jeśli nie mamy żadnych dolegliwości, oznacza to, że reakcja organizmu jest nieagresywna – mówimy wtedy o tolerancji pokarmowej. Jeśli ze względu na to, że dany pokarm spożywamy w zbyt dużej ilości albo za często, pojawiają się problemy zdrowotne to znaczy, że mamy do czynienia z nietolerancją pokarmową.

Czy mamy do czynienia z nietolerancją pokarmową? Dowiemy się tego wykonując Test MRT. Zapraszamy.

Więcej na ten temat: http://leap.pl/testmrt/dla-pacjentow/

Voucher podarunkowy

Vouchery upominkowe oferowane przez Centrum Medyczne Nowe Orłowo są idealnym pomysłem na prezent. Upominek w postaci zabiegów medycyny estetycznej, czy fizykoterapii to doskonały pomysł na prezent dla Wszystkich dbających o swój wygląd i dobre samopoczucie.

voucher

Upominkowe zabiegi można wybrać z oferty zabiegów dostępnej na stronie www lub skomponować po konsultacji z lekarzem. Jeśli  jednak nie możesz się zdecydować, wybierz Voucher Finansowy,na określoną kwotę,  który pozwala obdarowanemu stworzyć własny program, lub zakupić kosmetyki, które oferujemy.

Vouchery ważne są ważne do końca bieżącego roku kalendarzowego (2015).

Informacja dotycząca płatności: 

Vouchery można zakupić podczas wizyty w Centrum Medycznym Nowe Orłowo lub telefonicznie pod numerem 731 505 055

W tym wypadku poprosimy Cię o dokonanie przelewu na wskazany rachunek bankowy, a Voucher Podarunkowy zostanie przesłany na wskazany adres w ciągu 48 godzin od zaksięgowania wpłaty.Numer rachunku  bankowego:
47 2530 0008 2229 1168 0545 0001


Uwaga: Na indywidualne życzenie Pacjenta istnieje możliwość przygotowania Vouchera Podarunkowego na zabiegi wykonywane przez lekarzy wszystkich specjalności Centrum Medycznego Nowe Orłowo.

Wkładka domaciczna GyneFix

Jako jedyni w Trójmieście oferujemy pacjentkom możliwość wyboru systemu antykoncepcyjnego GyneFix.

Czym jest GyneFix?

System GyneFix jest wewnątrzmacicznym miedzianym środkiem antykoncepcyjnym, stosowanym z powodzeniem w Europie. Występuje w dwóch rozmiarach i składa się z 4 lub 6 walcowatych miedzianych koralików, nawleczonych na nylonową nić, mocowaną do mięśnia macicy za pomocą specjalnego aplikatora.

Wkładka GyneFix


Nitka wraz z miedzianymi koralikami wisi swobodnie w jamie macicy, a koniec nitki znajduje się w pochwie.
Brak ramion obecnych w tradycyjnych wkładkach znacznie zmniejsza ryzyko działań niepożądanych. Uwalniane z systemu jony miedzi mają efekt plemnikobójczy, utrudniają ruch plemników i zapłodnienie komórki jajowej. Skuteczność GyneFix w zapobieganiu ciąży wynosi ponad 99%.
 
Zalety GyneFix:

 • zapewnia skuteczną ochronę antykoncepcyjną do 5 lat
 • nie zawiera hormonów, przez co nie wpływa na cykl miesiączkowy
 • może był stosowany przez wszystkie kobiety, również młode, które nie rodziły
 • jest dobrze tolerowany
 • nie zwiększa ryzyka obfitych miesiączek
 • po jego wyjęciu następuje szybki powrót płodności.


Kto może stosować GyneFix?
GyneFix przeznaczony jest dla kobiet zainteresowanych długotrwałą antykoncepcją, zwłaszcza tych, które mają przeciwwskazania do preparatów hormonalnych. W przeciwieństwie do innych wkładek domacicznych uwalniających miedź GyneFix może być zakładany u młodych kobiet powyżej 18. roku życia, jak również u pacjentek z obfitymi krwawieniami miesięcznymi i mięśniakami. Wkładkę mogą stosować również kobiety palące papierosy, z tendencją do zakrzepicy, cukrzycą oraz z wysokim ciśnieniem krwi. Wkładka nie powoduje depresji, spadku libido, migrenowych bólów głowy oraz wzrostu masy ciała. Wkładka wewnątrzmaciczna GyneFix nie chroni przez chorobami przenoszonymi drogą płciową (m.in. przed HIV). Kobiety nie będące w stałym związku partnerskim powinny stosować dodatkowo prezerwatywy.

Kiedy zakłada się GyneFix?
System GyneFix najlepiej zakładać w ostatnich dniach krwawienia miesięcznego, gdy ujście kanału szyjki macicy jest otwarte. Po porodzie wkładkę można założyć najwcześniej po 3 miesiącach. Po założeniu systemu nie należy stosować tamponów ani współżyć przez tydzień. Po kolejnej miesiączce pacjentka powinna zgłosić się na wizytę kontrolną, celem sprawdzenia lokalizacji wkładki przez ginekologa, który ją zakładał. GyneFix można usunąć w dowolnym czasie, płodność wraca w kolejnym cyklu miesiączkowym.

Czy zakładanie wkładki GyneFix boli?
W trakcie wprowadzania GyneFix do jamy macicy mogą wystąpić dolegliwości bólowe, których stopień odczuwania zależy od progu bólowego kobiety. Większość pacjentek dobrze znosi zabieg. Wkładkę zakłada się w znieczuleniu miejscowym szyjki macicy lignokainą. Na godzinę przed założeniem wkładki prosimy pacjentkę o przyjęcie 1 tabletki leku przeciwbólowego .

Przeciwwskazania do GyneFix
Przeciwskazaniem do założenia systemu GyneFix jest m.in. uczulenie na miedź, stan zapalny pochwy, zapalenie miednicy mniejszej, niewyjaśnione krwawienia z dróg rodnych, nieprawidłowy wynik cytologii szyjki macicy, wady w budowie macicy, nieprawidłowości jamy macicy.

Objawy uboczne GyneFix
Zanim organizm przyzwyczai się do GyneFix, przez kilka pierwszych dni po jego założeniu mogą występować plamienia lub krwawienia z pochwy oraz niewielki dyskomfort w podbrzuszu, które stopniowo ustępują. Pierwsza miesiączka z GyneFix może być obfitsza niż zwykle. Objaw ten z reguły cofa się w kolejnych cyklach miesiączkowych. Istnieje niewielkie ryzyko wypadnięcia wkładki. W przypadku wypadnięcia systemu należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem ginekologiem.

Czy partner może odczuwać dyskomfort przy stosunku?
Po założeniu wkładki GyneFix należy powstrzymać się od współżycia przez siedem dni. Po tym czasie partner nie powinien odczuwać żadnego dyskomfortu, gdyby jednak tak się stało, wówczas nylonową nitkę znajdującą się w pochwie można skrócić.

Wymagane badania przed założeniem GyneFix
Przed założeniem GyneFix bezwzględnie konieczna jest konsultacja z badaniem ginekologicznym i ultrasonograficznym narządu rodnego wykonanym przez lekarza ginekologa, który będzie zakładał wkładkę, celem wykluczenia przeciwwskazań. Pacjentka musi posiadać aktualny wynik cytologiczny szyjki macicy (ważny maksymalnie 6 miesięcy).

*informacje pobrane ze strony producenta-gynefix.pl

Lip and Eyelid

Peeling fenolowy, stworzony do usuwania zmarszczek głębokich, który pozwala na uzyskanie znakomitych efektów redukcji zmarszczek i odnowy skóry utrzymujące się do 10 lat po zabiegu!

Wskazania

 • głębokie zmarszczki
 • fotostarzenie się okolic ust
 • fotostarzenie się okolic oczu

Zalety stosowania

 • pozwala na uzyskanie znakomitych efektów redukcji zmarszczek i odnowy skóry utrzymujące się do 10 lat po zabiegu
 • efekty są nieporównywalne z innymi peelingami, laserami, dermabrazją
 • wymagany tylko jeden zabieg
 • nie są wymagane specjalne warunki ani kondycja skóry przed wykonaniem głębokiego peelingu
 • peeling fenolowy może poprawić wygląd blizn potrądzikowych i niemal wszystkich hiperpigmentacyjnych chorób skóry
 • brak ograniczeń co do fototypu skóry
 • brak ograniczeń wiekowych

Efekty

Informacje dodatkowe

By uzyskać optymalny i długotrwały efekt po peelingu stosuj odpowiednio dobrane kosmetyki medyczne SKIN TECH do codziennej pielęgnacji skóry.
UWAGA:  Stosowanie tego peelingu wymaga jednak wyłączenia pacjenta z życia codziennego na okres 6-8 dni.

*informacje pobrane ze strony producenta

Easy Phen Light

Peeling fenolowy, stworzony do usuwania oznak fotostarzenia skóry dojrzałej.

Wskazania:

 • oznaki fotostarzenia skóry dojrzałej
 • głębokie zmarszczki
 • głębokie przebarwienia
 • oznaki fotostarzenia okolic oczu i ust

Efekt terapeutyczny

           
Informacje dodatkowe

By uzyskać optymalny i długotrwały efekt po peelingu stosuj odpowiednio dobrane kosmetyki medyczne SKIN TECH do codziennej pielęgnacji skóry.
UWAGA: Stosowanie tego peelingu wymaga wyłączenia pacjenta z życia codziennego na okres 6 dni.

*informacje pobrane ze strony producenta

 

Loader CMNO
Fundusze UE

©2018 Centrum Medyczne Nowe Orłowo